Previous Next

V druhom štvrťroku 2013 sa hrali hlavne dlhodobé ligové súťaže mužov aj žiakov. V mesiacoch apríl, máj, jún sa muži stretli doma aj vonku s NK´99 Trebišov, DPMK Košice B a KAC Košice B. Žiaci zase hrali s Revúcou a ÚTM Trebišov. Z jednorázových súťaží sa uskutočnili v polovici júna Majstrovstvá SR žiakov v Humennom (za účasti 10 trojíc a 13 dvojíc!). Naši obsadili vynikajúce 2. miesto a to tak v trojiciach ako aj dvojiciach! Zostava: Dominik Frič, Tomáš Výboch, Dávid Rimko. Konečné poradie na prvých troch miestach bolo rovnaké v trojkách aj dvojkách: 1. NK Revúca, 2. NK Zalužice, 3. ÚTM Trebišov. Koncom júna sa v zalužickej škole uskutočnil turnaj žiakov o Pohár starostu. Podieľali sme sa tiež na organizácií žiackeho kempu na Zemplínskej šírave 5.-7. júla, ktorého sa zúčastnili žiaci z NK Zalužice, KAC Košice a ŠK Humenné.

Previous Next

Rok 2013 patril v našej klubovej histórii medzi tie, na ktoré môžeme byť právom hrdí. Získali sme v ňom niekoľko medailí a to vo viacerých kategóriách aj disciplínach! Vrcholným podujatím na ktorom sa zúčastnila opäť aj hráčka nášho klubu (Beáta Sekletárová) boli novembrové Majstrovstvá Európy žien a juniorov v Košiciach. Ešte predtým (v auguste) sa dvaja funkcionári – Zuzka a Gabriel Viňanskí zúčastnili po prvýkrát nohejbalového podujatia na americkom kontinente – v kanadskom Montreale! Začíname však od začiatku – prvým štvrťrokom 2013.

 

Január:

 

26.1. školenie rozhodcov – Trebišov

Z nášho klubu sa ho zúčastnilo až 6 členov (Ľ. Kováč, J. Jakub, M. Béreš, M. Frič, R. Apiar a G. Viňanský)!

 

Február:

 

23.2. Slovenský pohár mužov – Košice

Zúčastnených 9 mužstiev. Naši obsadili vynikajúce 3. miesto, keď v zákl. skupine sme porazili KAC B, Revúcu B (po 3:0) a NK´99 Trebišov (3:2). Prehrali len s DPMK (1:3). V semifinále sme síce prehrali s KAC A (1:3), ale v stretnutí o 3. miesto sme zvíťazili nad silnou Revúcou A 3:1 (Kilík, Černota, Švec)! Zostava našich: Peter Uličný, Miro Frič, Martin Béreš, Mišo Verdžák. Konečné poradie: 1. DPMK Košice, 2. KAC Košice, 3. NK Zalužice, 4. Revúca.

 

Marec:

 

2.3. Slovenský pohár žiakov – Revúca

Zúčastnených 11 družstiev! Naši obsadili výborné 3. miesto, keď v základnej skupine vyhrali všetky stretnutia a v semifinále sme s Revúcou uhrali síce remízu (2:2), ale domáci mali lepší pomer bodov. V stretnutí o 3. miesto sme porazili ÚTM Trebišov B. Zostava: Dominik Frič, Tomáš Výboch, Patrik Tatár. Konečné poradie: 1. ÚTM Trebišov, 2. Revúca, 3. NK Zalužice, 4. ÚTM Trebišov B. Naše „B“ družstvo svoje stretnutia prehralo a obsadilo 10.-11. miesto.

 

17.3. Slovenský pohár juniorov – Košice

Zúčastnených 5 družstiev (teraz už hráči do 21 rokov). Naši obsadili síce až 5. miesto, ale pri troche šťastia to mohlo byť lepšie. Prehrali s DPMK (2:3), Trebišovom (1:3) a s KAC (0:3), ale napr. tu skončil jeden zo setov najtesnejšie 10:11! Zostava: M. Frič, M. Vedžák, D. Frič. Konečné poradie: 1. KAC Košice, 2. Revúca, 3. Trebišov.

 

30.3. začala sa II.SNL – skupina východ.

Doma sme prehrali s KAC Košice B (3:4).

Previous Next

Štvrtý štvrťrok 2012

 

Október:

V priebehu tohto mesiaca sa skončila dlhodobá súťaž žiakov (SNL - konečné poradie: 1. ÚTM Trebišov, 2. DPMK Košice, 3. Vranov n/T., 4. ÚTM Trebišov B, 5. NK Zalužice, 6. Revúca, 7. KAC Košice). Na jednorázovej súťaži (6.10. v Košiciach) skončila Beáta Sekletárová na 3. mieste na M – SR žien jednotlivkýň (1. T. Stýbarová, 2. Z. Tafsi). U nás sa uskutočnilo sústredenie žien (naši chlapci z NK boli „sparing") a 31.10. v Košiciach tlačovka pred majstrovstvami sveta (nemáme foto).

 

November:

Začiatkom mesiaca (3.-4.11.) sa hrali majstrovstvá sveta (MS) žien a juniorov v Brne. O týždeň neskôr M – SR mužov trojíc a dvojíc v Humennom (súťažili sme aj my – P. Uličný, M. Frič, M. Béreš), o ďalší týždeň 17.11. sa v našej telocvični uskutočnil Deň Zalužičanov. V závere mesiaca bolo v Michalovciach a v Zalužiciach záverečné sústredenie mužskej reprezentácie pred majstrovstvami sveta. Reprezentanti boli ubytovaní v Moussone.

 

December:

7.-9.12. sa v Nymburku uskutočnili „pamätné“ majstrovstvá sveta mužov. Naši reprezentanti dosiahli na českej pôde historický úspech, keď získali všetky tri zlaté tituly!

Previous Next

V histórii často objavíme niečo, o čom sme si mysleli, že sa nezachovalo. Dnes to nie je prvoaprílový žart, ale sú to novoobjavené veľmi pekné fotografie z r. 2011 a ´12 (Chabařovice – medzinárodný kemp mládeže a žien) a foto z kempu žiakov na Zemplínskej šírave v r. 2012.
Ešte doplníme mená tých žiakov, ktorí boli v Chabařoviciach:
r. 2011 - Tomáš Výboch, Martin Jakub, Šimon Šarik
r. 2012 - Nikola Seničová, Martin Jakub, Dávid Rimko.
Zaujímavosťou je, že od r. 2014 "presedlala" Nikola Seničová z nohejbalu na vzpieranie a odvtedy získala celkom 10 medailí (z toho 3 zlaté) z Majstrovstiev Európy!!! A v súčasnosti patrí už aj k najlepším ženám. Jej najnovšie "vystúpenie" na aprílových ME 2021 v Moskve:  https://www.youtube.com/watch?v=MWXhQ4IWXmE
 
 
 
 
 
 
Previous Next

Tretí štvrťrok 2012

Júl:

3.-5.7. Zemplínska šírava – kemp žiakov (nemáme foto)

14.7. Trebišov – turnaj trojíc (nemáme foto)

23.-28.7. Chabařovice – opäť sme sa zúčastnili medzinárodného kempu

August:

11.8. Belá n/Cir. – 1. ročník „Letného turnaja trojíc“. Zúčastnilo sa ho 7 mužstiev. Konečné poradie: 1. Trebišov, 2. NK Zalužice, 3. Humenné. Mali sme dve družstvá.

September:

1.9. Zemplínska šírava – tradičný "Memoriál". 17. ročník podujatia. Po prvýkrát sa na podujatí zúčastnili aj hráči a hráčky z Maďarska pod vedením reprezentanta Tamása Pála. Medzi hráčkami bola aj vynikajúca Boglárka Lepsenyi!

September – v priebehu tohoto mesiaca sa končila aj dlhodobá súťaž – I.SNL, ktorú sme hrali aj my (najlepšie štyri slovenské mužstvá hrali v tom roku Extraligu). V semifinále sme najprv porazili DPMK Košice „B“ a len vo finále sme nestačili na Humenné. Napriek tomu vynikajúce 2. miesto z ôsmych mužstiev! Tretí skončil Svidník.

 

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search