Opäť niečo z našej klubovej histórie . . .

2 0 0 4

14.8. organizovali sme I. roč. medzinárodného turnaja žien jednotlivkýň „Zemplín Cup“. Hralo sa v Michalovciach. Poradie: 1. D. Pauna 2. L. Iacov (obidve Rumunsko) 3. D. Peruňská (Trebišov)

28.8. – IX. roč. Memoriálu JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára (hralo sa na ihriskách Vojenskej zotavovne na Zemplínskej Šírave)

Poradie trojíc: 1. Svidník 2. Zalužice (mládež) 3. Michalovce 4. Trebišov

Poradie dvojíc: 1. Zalužice 2. Trebišov 3. Svidník 4. Zalužice (mládež)

25.–26.9. Trebišov M – SR žien: 4. miesto v trojiciach (zo 6 družstiev), 4. miesto v dvojiciach (zo 7 družstiev), 1. miesto jednotlivkyne G. Viňanská (z 8 účastníčok).

SNL – skupina východ:

 1. NK´99 Trebišov B 42 b.
 2. NK Zalužice 26 b.
 3. NK 99 Trebišov C 21 b.
 4. NK Zalužice B 14 b.
 5. Trstené p/Hor. 6 b.
 6. Ždaňa 5 b.
 7. Ťahanovce 4 b.

SNL dorastencov (P. Uličný, M. Béreš, M. Kotus, D. Rimko, P. Palko)

1. DPMK Košice

8

8 0

43 : 13

16

2. NK´99 Trebišov

8

6 2

43 : 13

12

3. Prometal Šaca

8

4 4

26 : 30

8

4. NK Revúca

8

1 7

15 : 41

2

5. NK Zalužice

8

1 7

13 : 43

2

Na majstrovstvách sveta žien a juniorov v rumunskej Bukurešti (23.-24. október) nás reprezentovala Gabriela Viňanská ako hráčka a Gabriel Viňanský – tréner. V singloch obsadila Gabika druhé miesto za rumunskou hráčkou (Dorina Pauna). Na 3. mieste skončila Češka Lucia Ficherová. Hrala aj v trojiciach, kde naše ženy (D. Peruňská, L. Čolláková, K. Danková, J. Šareková a G. Viňanská) zvíťazili pred ČR a Rumunskom.

2 0 0 5

27.8. – organizovali sme už X. roč.(!) Memoriálu JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára. Výsledky trojíc: 1. Trebišov, 2. Cernina, 3. Svidník. Dvojice: 1. Trebišov (S. Gálus, V. Stanko, M. Danko), 2. Zalužice, 3. Svidník

3.9. – II. roč. medzinárodného turnaja žien jednotlivkýň „Zemplín Cup“, ktorého sa zúčastnilo 9 hráčok. Poradie: 1. Dorina Pauna (Rumunsko) 2. Lucia Vokáčová (CR) 3. Gabriela Viňanská (SR) … 7. Renáta Gejgušová

Košice M – SR žien: 3. miesto dvojice (Renáta Gejgušová, Mária Jakubová) – zo 7 dvojíc, 1. miesto jednotlivkyne (G. Viňanská – hosťovala za Trebišov) … 4. R. Gejgušová                                               . . .    16.10. sa uskutočnil v Kluži (Rumunsko) medzinárodný turnaj žien. Hralo sa v dvoch disciplínach – singel a trojice. Medzi štvoricou hráčok SR boli aj dve naše zástupkyne: G. Viňanská (v singloch skončila z 8 účastníčok na 3. mieste) a R. Gejgušová (hrala v trojiciach).

17.12. Praha „Deň česko-slovenského nohejbalu“ – hrali ženy, juniori aj muži. Za výber žien hrala aj G. Viňanská, ktorá v singloch porazila L. Vokáčovú 2:0, v dvojiciach aj v trojiciach hrala spolu s D. Peruňskou a L. Beďovou. Výsledok dvojíc – 1:1, trojice – 2:0. Hlavne vďaka „našim“ ženám zvíťazilo Slovensko nad Českom celkovo 9:8.

V ankete „Nohejbalistka roka 2005“, ktorú vyhodnocuje SNA, obsadila G. Viňanská 2. miesto za L. Čollákovou (DPMK) 

SNL – skupina východ:

 1. KAC Jednota Košice 52 b.
 2. Lenok Levoča 39 b.
 3. NK 99 Trebišov C 35 b.
 4. NK Zalužice 25 b.
 5. NK Zalužice B 11 b.
 6. LABAŠ Myslava 7 b.
 7. Kapušianska Michalovce 2 b.

 

2 0 0 6

25.2. – organizovali sme finále Slov. pohára dorastencov (1. DPMK Košice, 2. NK´99 Trebišov, 3. CVČ Trend Detva). Po jeho skončení sa uskutočnilo vyhodnotenie najlepších nohejbalistov SR za r. 2005 a tiež slávnostné posedenie pri príležitosti 30. výr. vzniku organizovaného nohejbalu v obci.

4.3. – uskutočnila sa v Košiciach Konferencia SNA, na ktorej sa zúčastnilo 27 delegátov (z 28 pozvaných). Na funkciu prezidenta SNA bol zvolený Gabriel Viňanský. 

29.8. – organizovali sme už XI. roč. Memoriálu JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára. Výsledky trojíc (12 družstiev): 1. Levoča (Hrustič, Dvorský, Oreško), 2. Trebišov, 3. Trebišov B. Výsledky dvojíc (12 družstiev): 1. Levoča (Hrustič, Dvorský), 2. Trebišov, 3. Svidník

16.9. - III. roč. medzinárodného turnaja žien jednotlivkýň „Zemplín Cup“, ktorého sa zúčastnilo 16 (!!!) hráčok z Rumunska, Francúzska, ČR a SR. Konečné poradie: 1. Daniela Peruňská, 2. Dorina Pauna (Rumunsko), 3. Lucia Vokáčová (ČR), 4. Lucia Fischerová (ČR), 5. Gabriela Viňanská . . atď. Turnaj bol zároveň majstrovstvami SR jednotlivkýň. Poradie: 1. Daniela Peruňská, 2. Gabriela Viňanská, 3. Lucia Beďová. V priebehu toho celodenného podujatia sa uskutočnilo aj exibičné „trojstretnutie“ mužov Francúzska, Rumunska a SR (J. Brutovský, M. Ižol, J. Križan).

14.10. – sme organizovali v Zalužiciach M – SR žien: 7.-8. miesto dvojice a 5. miesto trojice.                      

SNL – skupina východ: 

 1. NK´99 Trebišov 35 b.
 2. Lenok Levoča 32 b.
 3. NK Zalužice 29 b
 4. NK´99 Trebišov B 29 b.
 5. NK Zalužice B 17 b.
 6. Tatran Spišské Vlachy 12 b.

NK Zalužice: G. Viňanský, G. Viňanská, M. Apiar, P. Uličný, B. Sekletárová, M. Holovka, M. Kotus

NK Zalužice B:  D. Rimko, P. Béreš, M. Michalko, L. Výboch, M. Jakubová

 

   Na majstrovstvách sveta žien a juniorov v českej Opave (28.-29. október) nás opäť reprezentovala Gabriela Viňanská. V singloch obsadila Gabika druhé miesto za českou hráčkou (Lucia Vokáčová). Na 3. mieste skončila Rumunka Dorina Pauna. Hrala aj v trojiciach, kde naše ženy (D. Peruňská, K. Danková, J. Šareková, B. Lehutová a G. Viňanská) obsadili 2. miesto za ČR. Tretie boli Rumunky.

Previous Next

Nohejbalová liga - skupina východ pokračovala v sobotu 27. júna druhým kolom. V domácej telocvični sme privítali niekoľkonásobného majstra SR - košický KAC. Jednoznačným favoritom boli hostia, ktorí v prvom kole zvíťazili v Humennom 6:1 a v ich dresoch nastúpili aj reprezentanti J. Brutovský a S. Gálus. K nám pricestoval síce len Ján Brutovský, ale tento niekoľkonásobný majster sveta je predsa len o triedu vyššie v porovnaní s našimi hráčmi. Napriek tomu naši hráči podali veľmi snaživý a bojovný výkon a miestami držali s majstrom z Košíc vyrovnaný krok (v singloch jeden set sme prehrali 9:11 a v jednodopadových trojkách 10:12). Zvíťazili sme v obidvoch dvojkách proti "slabšej" súperovej.

O výsledku stretnutia sa zrejme rozhodne až pri "zelenom stole", pretože pri kontrole registračných preukazov sa zistilo, že M. Hulín a B. Ňaršanský nemali potvrdené preukazy na tento rok.

Zostavy:

NK Zalužice: L. Apiar, M. Kubica, P. Tatár, M. Hoľan, F. Horváth

KAC Košice: J. Brutovský, M. Hulín, B. Ňaršanský, L. Vidlička, P. Gábor

 

Ligová nohejbalová súťaž mužov mala začať už v marci, ale pre celoštátny zákaz organizovania všetkých športových súťaží na základe nariadenia ústredného krízového štábu SR sa tak nestalo. "Nebezpečie" pominulo a tak v najbližších dňoch sa súťaž začne až teraz. Bude sa hrať v troch základných skupinách a to - východ (4 mužstvá), stred (4 mužstvá) a západ (5 mužstiev). Na "východe" budú hrať KAC Košice (víťaz minulého ročníka), NK Belá n/Cir. (skončila na treťom mieste), ŠK Laborec Humenné a NK Zalužice. Do súťaže sa tentokrát neprihlásil ÚTM Trebišov (aj keď pred "koronou" o súťaž záujem mal!). Naši hráči absolvujú svoju premiéru v Belej n/Cir. s ktorou v minulej sezóne prehrali obidve stretnutia.

Previous Next

V prvom kole nového ročníka ligy mužov sme cestovali do Belej n/Cir. Domáci boli favoritmi, pretože v minulom roku skončili na konečnom 3. mieste (z 10 mužstiev). Napriek tomu sme mali výborný vstup do stretnutia, keď prvú dvojdopadovú "trojku" sme vyhrali. Potom však už tri zápasy prehrali a bolo 3:1 pre domácich (... pričom prvých päť setov to bolo vždy o dva body - 11:9, 12:10 alebo 13:11). Skorigovali sme na 2:3, keď opäť sme vyhrali "trojku" - teraz už jednodopadovú. V ďalšej dvojke to mala byť jasná záležitosť domácich, keď ich prvá dvojka (L.Gabák, P. Pomykal a striedajúci A. Gnip) nastúpila proti našej druhej dvojke (Paťo Tatár a Miro Hoľan). Naši chlapci sa však statočne držali, keď po prvom prehratom sete v druhom zvíťazili a v treťom sete vyrovnali nepriaznivý stav z 5:8 na 8:8! Škoda, že nezvládli záver, lebo by to bolo obrovské prekvapenie. Napriek tomu prehra až tak "nemrzi", pretože to bolo (... až na singel) veľmi vyrovnané stretnutie so šťastnejším koncom pre domácich. Najbližšie hráme doma v sobotu 27.6. proti KAC Košice. Tí zvíťazili v ďalšom stretnutí v Humennom 6:1.

Najbližší tréning bude v utorok 16.6. o 16,00 hod. pred tým - o 15,00 bude tréning žiakov.

Previous Next

Pokračovanie klubovej histórie:

1 9 9 8

V „premiére“ pod novým názvom (Telovýchovná jednota Nohejbalový klub Zalužice) sa v dlhodobých súťažiach prezentovali tri klubové družstvá: dospelí - začali hrať II. SNL – skupinu východ /nakoľko sa uskutočnila reorganizácia súťaží – predtým to boli Krajské majstrovstvá/, dorastenci súťažili v I. SNLD a ženy v regionálnych majstrovstvách. Všetky tri družstvá dosiahli v tomto roku veľmi pekné výsledky:

 1. SNL – skupina východ:   1. Svidník – 28 b. 2. Budapešť (pripravovala sa na majstrovstvá sveta, ktoré boli v Maďarsku) – 24 b. 3. NK Zalužice – 20 b. 4.DM Košice – 14 b. 5. DPMK „B“ – 12 b. 6. Poprad „B“ – 10 b. 7. Tornaľa – 4 b. 8. Šaca „B“ – 0 b.

Zalužice: G. Viňanský, M. Hajduk, J. Jasovský, J. Jakub, J. Derevjanik, M. Vasiľ, J. Gombita, Ľ. Hazuga, (niekedy striedali aj J. Gejguš, J. Šimaj).

 1. SNL dorastencov:   1. DPMK – 24 b. 2. Piešťany – 20 b. 3. Trenčín – 16 b. 4. Poprad – 8 b. 5. NK Zalužice – 6 b. 6. Ťahanovce – 6 b. 7. Žiarom n/Hr. – 4 b.

Zalužice dorast: J. Gejguš, A. Vetrecin, M. Semivan, P. Marcin, (niekedy striedali aj M. Rovňák a R. Vetrecin)

„Ženy“ v regionálnych majstrovstvách boli z 5 celkov druhé – hneď za DPMK Košice (1. DPMK A 2. Zalužice 3. DPMK B 4. Ťahanovce 5. Poprad). Okrem toho dosiahli ženy /i keď vekom ešte dievčatá/ vynikajúce výsledky aj v jednorazových súťažiach: na M – SR boli dvakrát strieborné /dvojice aj trojice/ a na medzinárodnom turnaji v Košiciach /boli tu aj Češky a Maďarky/ obsadili 3.miesto! Tieto úspechy dosiahli Zuzka Viňanská, Jana Marcinová a Ľudka Danková.

V tomto roku sme boli dokonca aj 3 x usporiadateľmi Majstrovstiev SR(!) a to: žiakov (trojice), dorastencov (jednotlivci) a žien (dvojice aj trojice).

 1 9 9 9

 1. SNL – skupina východ: 1. Strojár Svidník 2. Solivary Prešov 3. Domov mládeže Košice 4. NK Zalužice 5. DPMK Košice B 6. Tornaľa

Regionálne majstrovstvá: 1. NK Zalužice B 2. NK 99 Trebišov 3. ŠŠS Úbrež 4. DPMK Košice A – ženy 5. Lekárovce 6. DPMK Košice B – ženy

Na jednorázových M – SR v Piešťanoch sa opäť ,,zaskveli“ ženy, keď v dvojiciach aj trojiciach obhájili striebro(!). Hrali v zložení – Z. Viňanská, L. Danková a R. Gejgušová.

 2 0 0 0

 1. SNL – skupina východ: 1. Strojár Svidník 2. Domov mládeže Košice 3. Sokol Ťahanovce 4. Solivary Prešov 5. NK Zalužice 6. NK 99 Trebišov 7. Tornaľa

Regionálne majstrovstvá: 1. Trebišov B, 2. Zalužice B, 3. Trebišov C, 4. Pedagóg Michalovce

Na jednorázových M – SR v Košiciach ženy obsadili „až“ 4.miesto.

 1. SNLŽ: 1. DPMK A – 18 b. 2. DPMK B – 8 b. 3. BM – AFF Piešťany – 8 b. 4. Zalužice – 2 b.

Po prvýkrát v histórii nášho klubu sme mali aj zastúpenie v reprezentácii! Slovensko reprezentovala na I. Majstrovstvách sveta žien (9.-10.9.) aj Zuzka Viňanská (okrem nej boli vo výbere ešte štyri hráčky z Košíc). V trojiciach získala historickú prvú zlatú medailu!

 2 0 0 1

II.SNL – skupina východ:

1. NK Zalužice

14

6 8 0

53 : 31

20

 

2. Solivary Prešov

14

6 6 2

50 : 34

18

 

3. Strojár Svidník

14

7 4 3

46 : 38

18

 

4. DM Košice

14

6 5 3

50 : 34

17

 

5. NK Revúca

14

8 1 5

47 : 37

17

 

6. NK ´99 Trebišov

14

4 3 7

35 : 49

11

 

7.Sokol Ťahanovce

14

2 3 9

30 : 54

7

 

8. NK Tornaľa

14

1 2 11

25 : 59

4

 

O „historické“ víťazstvo v II.SNL sa zaslúžili najmä hráči: Gabriel Viňanský, Milan Hajduk, Jozef Jakub, Ján Gejguš ml. a Peter Uličný. Vzhľadom k nedostatku finančných prostriedkov sme sa však nezúčastnili kvalifikácie o postup do I.SNL, ktorá sa mala uskutočniť v Hlohovci.

V tomto roku sme zvíťazili na premiérovom ročníku „Old Boys“ turnaja na Byšte, ktorý poriadal NK´99 Trebišov (zostava mužstva – Gabriel Viňanský, Ján Jasovský, Jozef Jakub).

Prvý titul z M-SR žien získala naša hráčka Gabriela Viňanská, ktorá však v tomto roku hosťovala za NK´99 Trebišov (získala ho v trojiciach spolu s D. Peruňskou a K. Dankovou).

1.9. Kluž (Rumunsko) medzinárodný turnaj žien – Slovensko reprezentovala po prvýkrát aj Gabriela Viňanská

2 0 0 2

5.1. Košice – Kráľovský prvý smeč – 1. miesto v kategórií nad 40 rokov

26.1. Michalovce – Memoriál JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára: 1. DPMK 2. Svidník 3. Zalužice B

16.2. Michalovce – Slov. pohár dorastencov: 1. DPMK A, 2.Trebišov A, 3. Piešťany, 4. Šaca

16.6. Hlohovec M – SR dorastencov dvojíc 8. miesto NK Zalužice – P. Uličný, M. Béreš, M. Kotus (v základnej skupine sme nešťastne prehrali s Piešťanmi, Žiarom n/Hr. aj s DPMK Košice vždy po 1:2)

22.6. Košice turnaj žiakov „Zlatý Félix“ hrali tam 2 naše družstvá: starší žiaci – Rado Ľoch, Tomáš Gaďo, Gabika Viňanská a mladší žiaci – Lukáš Fedorík, Milan Hreha, Marián Michalko

3.8. Byšta – turnaj hráčov nad 40. rokov – 5. Miesto (G. Viňanský, J. Jakub, J. Gejguš st.)

7.9. Michalovce: M – SR žien: 4. miesto trojice, 3. miesto dvojice (Z. Viňanská, G. Viňanská , R. Gejgušová), 3. miesto jednotlivkyne (G. Viňanská – 8 účastníčok)

28.11.-1.12. Szombathely (Maďarsko) – majstrovstvá sveta mužov, žien a juniorov. Po druhýkrát v histórii klubu sme mali aj zastúpenie v reprezentácii! SR reprezentovala na II. Majstrovstvách sveta žien aj Gabriela Viňanská (najmladšia členka výpravy). V disciplíne singel žien (hral sa po prvý raz na MS) získala bronzovú medailu. V zápase o 3. miesto porazila reprezentantku Chorvátska! Na 1. mieste skončila rumunská hráčka a na 2. domáca maďarská hráčka.

26.12. Svidník „Štefánsky turnaj“ 2. miesto z 8 účastníkov

II.SNL – skupina východ (G. Viňanský, P. Uličný, M. Hajduk, M. Kotus, J. Jakub, J. Gejguš)

1. NK´99 Trebišov

16

15 0 1

81 : 15

30

 

2. DM Košice

16

6 4 6

43 : 53

16

 

3. Strojár Svidník

16

6 3 7

47 : 49

15

 

4. NK Zalužice

16

6 0 10

43 : 53

12

 

5. Solivar Prešov

16

1 5 10

25 : 71

7

 

SNL žien:   1. NK´99 Trebišov, 2. DPMK Košice, 3. NK Zalužice

2 0 0 3

22.2. Michalovce – Slovenský pohár dorastencov: 1.DPMK, 2.Trebišov A, 3. Piešťany, 4. Revúca (hral aj Michal Breznaník – neskorší futbalový reprezentant SR), 5. Zalužice (Martin Rovňák, Marián Kotus, Peter Uličný), 6. Trebišov B, 7. Zalužice B.

14.-15.6. Košice M – SR dorastencov trojíc a dvojíc.

Trojice: 1. DPMK 2. Trebišov A 3. Šaca 4. Piešťany 5. Žiar n/Hr. 6. Zalužice 7. Trebišov B V zápase o 5. miesto sme prehrali so Žiarom n/Hr. 1:2 (11:4, 6:11, 13:15)

Dvojice: 1. DPMK 2. Piešťany 3. Šaca 4. Trebišov A 5. Zalužice 6. Trebišov B 7. Žiar n/Hr. 8. Piešťany B   V zápase o 5. miesto sme porazili Trebišov B 2:0, keď prvý set sme vyhrali 11:6 a v druhom sete za stavu 8:0 súper skrečoval.

21.6. Košice M – SR dorastencov jednotlivcov: 1. J. Brutovský (DPMK) 2. L. Stupák (Šaca) 3. M. Ižol (DPMK) 4. L. Danko (Trebišov) 5. Peter Uličný (Zalužice) 6. F. Ižol (Šaca)

24.8. – organizovali sme Memoriál JUDr. J. Dzurinu a M. Figľára (hralo sa na ihriskách Vojenskej zotavovne na Zemplínskej Šírave)

Poradie trojíc – 10 družstiev: 1. Zalužice A (G. Viňanský, J. Jakub, V. Galenko) 2. Zalužice dorast (P. Uličný, M. Kotus, M. Béreš) 3. Trebišov 4. Svidník 5. Kapušianska Michalovce (Š. Lipčák, L. Rimko, D. Rimko)

Poradie dvojíc – 10 družstiev: 1. Zalužice dorast 2. Svidník 3. Trebišov 4. Zalužice dievčatá (G. Viňanská, Z. Viňanská) 5. Fekišovce (Martin Rovňák, Renáta Gejgušová)

30.8. Trebišov (O pohár primátora mesta Trebišov) 1. DPMK B 2. Humenné 3. DPMK A 4. Trebišov A 5. Hlohovec 6. Šaca 7. Zalužice 8. Miskolc (Maďarsko) 9. Trebišov B

V súboji o 7. miesto sme porazili maďarský Miskolc 2:1.

6.–7.9. Piešťany M – SR žien: 3. miesto trojice (Z. Viňanská, G. Viňanská , R. Gejgušová, M. Jakubová), 4. miesto dvojice, 3. miesto jednotlivkyne (G. Viňanská – z 8 účastníčok)

29.11. Kluž (Rumunsko) – medzinárodný turnaj žien (zúčastnila sa ho aj G. Viňanská – 2. miesto v singloch aj v trojiciach)

II.SNL – skupina východ:

1. NK Zalužice

12

8 0 4

44 : 28

16

 

2. Strojár Svidník

12

7 0 5

39 : 33

14

 

3. DM Košice

12

5 0 7

29 : 43

10

 

4. NK Trebišov B

12

4 0 8

32 : 40

8

 

Zalužice: G. Viňanský, J. Jakub, M. Hajduk, P. Uličný, M. Kotus, M. Béreš

SNL dorastencov:

1. DPMK Košice

12

10 2

58 : 26

20

 

2. NK´99 Trebišov

12

9 3

56 : 28

18

 

3. NK Zalužice

12

5 7

42 : 42

10

 

4. NK Revúca

12

0 12

12 : 72

0

 

Zalužice: P. Uličný, M. Kotus, M. Béreš, M. Rovňák, P. Palko, D. Rimko

SNL žien:

1. NK´99 Trebišov

12

9 1 2

58 : 38

19

 

2. DPMK Košice

12

9 0 3

61 : 35

18

 

3. NK Zalužice

12

2 2 8

34 : 62

6

 

4. BM Piešťany

12

2 1 9

39 : 57

5

 

© 2017 NK Zalužice. All Rights Reserved. Designe by www.oknet.sk

Search