Previous Next

Zasadnutie výboru NK

18. decembra sa uskutočnilo v komunitnom centre zasadnutie výboru nohejbalového klubu. Na programe boli podrobné informácie o činnosti a aktivitách v tomto roku, rozprávalo sa tiež o športovom kalendári v novom roku a pripomenuli sa aj významné výročia, ktoré budú v roku 2025.

Stručné informácie o činnosti a aktivitách NK Zalužice v roku 2023 (podľa mesiacov):

Podujatia I.:

14.1. Zemplínska liga – 1. turnaj Zalužice

27.1. turnaj žiakov Zalužice (8 chlapcov – najlepší: Ján Gejguš, Simon Schmidt, Ján Ridzoň)

28.1. Zemplínska liga – 2. turnaj Humenné

Podujatia II.:

4.2. Zemplínska liga – 3. turnaj Humenné

11.2. Nový Smokovec – konferencia Slov. nohej. asociácie (zúčastnili sa: G. Viňanský, M. Danočko, G. Viňanská)

19.2. Zemplínska liga – 4. turnaj Belá n/Cir.

26.2. Zemplínska liga – 5. turnaj – Zalužice (Konečné poradie: 1. Zalužice – M. Kubica, J. Feterik, R. Kostrub, J. Baka, M. Kočiš, 2. Humenné B, 3. Humenné A, 4. Košice B, 5. Belá n/Cir., 6. Zalužice B – R. Dido, P. Kora, G. Viňanský, 7. Belá n/Cir. B)

Podujatia III.:

14.3. turnaj žiakov Belá n/Cir. (2 družstvá)

30.3. liga žiaci Belá n/Cir. - Zalužice

Podujatia IV.:

15.4. turnaj "Ruža Cup" Ružomberok (14 mužstiev: 1. Humenné, 2. Ružomberok, 3. Revúca. 4. Tornaľa. My sme vypadli vo štvrťfinále s Adamovskými Kochanovcami - 1. set sme vyhrali 11:1!, ale ďalšie dva sme prehrali po 10:11).

18.4. liga žiaci Zalužice – Trebišov

28.4. turnaj mladších žiakov Zalužice (1. J. Gejguš, 2. B. Fischer, 3. S. Schmidt)

Podujatia V.:

19.5. liga žiaci Zalužice – Belá n/Cir.

20.5. turnaj 50+ Zalužice (pri príležitosti 50 r. Martina  Kočiša)

Podujatia VI.:

3.6. turnaj mládeže (14 – 20 rokov) Zalužice (jednotlivci: 1. R. Dido, 2. L. Lešo, 3. F. Apiar, dvojice: 1. R. Dido – F. Apiar)

9.6. liga žiaci Trebišov – Zalužice

25.6. Majstrovstvá SR žiakov dvojíc – Trebišov (Gejguš, Remenyiovci, Schmidt)

Podujatia VII.:

22.7. turnaj trojíc Spišský Hrušov – hralo sa na tráve na futbal. ihrisku. Najstarší hráč mal 80 rokov (bolo tam 12 družstiev, konečné poradie: 1. Prešov, 2. Zalužice – G. Viňanský, L. Lešo, M. Kočiš, 3. Levoča, 4. Spiš. Hrušov). Pekné ceny a tiež tombola. Vďaka organizátorom - rodine Vargových.

Podujatia VIII. - IX – X - XI -XII

12.8. Majstrovstvá SR v trojdopadovom nohejbale - Sliač. Hralo sa na štyroch antukových ihriskách. Spolu vo viacerých kategóriách súťažilo až 33 družstiev! V kategórii nad 50 rokov hralo 10 trojíc – poradie: 1. Kys. Nové Mesto, 2. Svit, 3. Martin (Naša trojica: Ján Strišovský, Martin Kočiš, G. Viňanský – postúpila zo zákl. skupiny, ale vypadli sme vo štvrťfinále s Martinom)

 

22.-25.8. kemp žiakov nohej. klubu (L. Lešo, P. Kora, F. Apiar, J. Gejguš, P. Gejguš, V. Vetrák, P. Uličný, G. Viňanský)

 

29.8. turnaj juniorov Zalužice (jednotlivci: 1. Patrik Kora, 2. Daniel Novák – Trebišov, 3. Lukáš Lešo, dvojice: 1. Trebišov A, 2. Trebišov B, 3. L. Lešo – F. Apiar)

 

1.9. turnaj žien Zalužice (dvojíce: 1. Jarka Szpyrcová, Gabika Viňanská,  trojíce: 1. Monika Beňušová, Mirka Perunová, Gabika Viňanská).

 

2.9. Memoriál – turnaj trojíc a jednotlivcov - 28.ročník! Poradie trojíc: 1. Zalužice (Marek Hulín, Peter Uličný, Jozef Gombita, G. Viňanský), 2. Lastomír (Maroš Kubica, Patrik Kora, Viktor Senjuž, Ľudo Gajdoš), 3. V. Kapušany (Ľudo Mišľan a spol.), 4. ženy SR (Gabika Viňanská, Katka Šimková, Monika Beňušová). Turnaj jednotlivcov: 1. M. Hulín, 2. G. Viňanská, 3. L. Lešo.

 

11.-12.11.  Finále SNL žiakov – Zalužice (M. Brhlík, F. Apiar, J. Gejguš, S. Remenyi, J. Remenyi, S. Schmidt + cca 50 účastníkov z Martina, Revúcej, Vrbového, Trebišova a Belej n/C.). Kon. poradie: 1. Vrbové (okr. Piešťany), 2. Revúca, 3. Trebišov.

 

20.12. turnaj dvojíc - Bohdanovce (okr. Košice - vidiek)

 

Mimoriadne podujatia v r. 2023:

Majstrovstvá sveta žien vo švajčiarskom Fribourgu (27.-29. október) a Majstrovstvá sveta juniorov v českých Modřiciach (3.-5. november).

Medzi účastníkmi boli aj naši hráči – Gabika Viňanská (striebro v dvojiciach!) a Paťo Tatár (striebro v trojiciach!). Srdečne blahoželáme! Teší nás, že sa na tomto úspechu podieľal aj náš klub!

 

Športový kalendár na rok 2024

Zemplínska liga - termíny: 13.1. (1. turnaj - Zalužice), 20.1. (2. turnaj), 3.2. (3. turnaj), 10.2. (4. turnaj), 24.2. (5. turnaj - Zalužice).

27.1. - konferencia SNA - Nový Smokovec

Ďalšie termíny súťaží budú známe až po konferencii SNA.

 

Významné výročia, ktoré budú v roku 2025

30. ročník nohejbalového turnaja pod názvom "Memoriál". (Prvý ročník sa uskutočnil už v roku 1996 a to na počesť dvoch našich bývalých spoluhráčov - JUDr. Jána Dzurinu a Mariána Figľára, ktorí tragicky zahynuli koncom roku 1995).

Päťdesiat (50!) rokov organizovaného nohejbalu v Zalužiciach (v novembri 1975 sa uskutočnila prvá schôdza, ktorá "položila" základy dnešného klubu).

Search