Previous Next

ŠK Laborec Humenné bol 17. februára organizátorom Slovenského pohára v nohejbale družstiev. Trinásť prihlásených družstiev bolo rozdelených do štyroch skupín. Nasadenie do výkonnostných košov bolo podľa dosiahnutých posledných výsledkov. Dianie Slovenského pohára sledoval aj primátor mesta Humenné Miloš Meričko. Náš klub reprezentovali dve družstvá: "A" družstvo (M. Michalko, L. Lešo, P. Kora) po tesnej prehre s Humenným B 2:3 skončilo na 11. mieste a "B" družstvo (P. Tatár, S. Kohani, M. Kočiš, náhrad. G. Viňanský) po prehre vo štvrťfinále s Trebišovom 0:3 na 5.-8. mieste.

V skupinovej fáze sa stretnutie hralo systémom striedania zápasových setov trojíc a dvojíc. Začínalo sa zápasom trojíc (1 set), nasledovali dvojice (1 set) a opäť trojice (1 set). Ak bol stav 3:0, stretnutie sa skončilo. Ak bol stav 2:1 (1:2), duel pokračoval zápasom dvojíc (1 set). Po štyroch odohraných setoch v základných skupinách mohla byť výsledkom aj remíza 2:2. V zápasoch vyraďovacej časti (štvrťfinále, semifinále, zápase o 3. miesto a finále) sa v prípade stavu 2:2 hral rozhodujúci zápas trojíc (1 set). Všetky zápasy sa hrali na dva dopady.

Pekná reportáž z tohoto podujatia je aj v Humenskej televízii . . . čas 25,10 min.  https://www.youtube.com/watch?v=U9A7NXQ8dLg

Konečné výsledky 49. ročníka Slov. pohára:

Skupina A (telocvičňa SOŠ Polytechnická)
KAC Košice B, ÚTM Trebišov A, ÚTM Trebišov B
Výsledky: Trebišov A – Trebišov B 3:0, KAC Košice B – Trebišov B 3:0
Postup: 1. Trebišov A, 2. KAC Košice B

Skupina B (telocvičňa SOŠ Polytechnická)
KAC Košice A, NK Belá n/Cir. A, Belá n/Cir. B
Výsledky: Belá n/Cir. A – Belá n/Cir. B 3:1, KAC Košice A – Belá n/Cir. B 3:0
Postup: 1. KAC Košice A, 2. Belá n/Cir. A

Skupina C (telocvičňa futbalový štadión)
NK Revúca, ŠK Laborec Humenné B, KAC Košice C
Výsledky: Revúca – KAC Košice C 3:0, Humenné B – KAC Košice C 0:3, Revúca – Humenné B 3:1
Postup: 1. Revúca, 2. KAC Košice C

Skupina D (telocvičňa futbalový štadión)
ŠK Laborec Humenné A, NK Zalužice A, NK Zalužice B, TEQ klub Želiezovce
Výsledky: Zalužice A – Zalužice B 1:3, Humenné A – Želiezovce 3:0, Humenné A – Zalužice B 3:0, Zalužice A – Želiezovce 3:0, Zalužice B – Želiezovce 3:0, Humenné A – Zalužice A 3:0
Postup: 1. Humenné A, 2. Zalužice B

Štvrťfinále:
Trebišov A – Zalužice B 3:0 (7,7,8)
Humenné A – KAC Košice B 3:0 (9,4,7)
KAC Košice A – KAC Košice C 3:0 (4,5,5)
Revúca – Belá n/Cir. A 3:0 (6,8,3)

Semifinále:
Trebišov A – Humenné A 3:0
KAC Košice A – Revúca 3:2

o 3. miesto:
Humenné A – Revúca 3:2.
Po dvoch zápasoch bol stav 0:2, ale Humenčania zabojovali. Vyhrali a vrátili súperovi prehru spred roka tiež v zápase o 3. miesto.

Finále:
Trebišov – KAC Košice A 0:3
Poradie:
1. KAC Košice A (J. Brutovský, I. Hulín, M. Hulín, S. Kožej)
2. Trebišov A (S. Galus, J. Fetrik, S. Novák, F. Grančay)
3. ŠK Laborec Humenné A (R. Tabaka, L. Bezeg, M. Kubica, tréner: M. Mihok)

Súčasťou nohejbalového podujatia bolo aj vyhlásenie ankety Nohejbalista roka 2023. Trofeje odovzdával Miroslav Kováč, prezident SNA a Gabriela Viňanská, členka VV SNA.
Poradie – muži: Marek Hulín, Ján Brutovský (obaja KAC Košice), Matúš Rácik (Trnava)
Poradie – juniori: Igor Zubák, Lukáš Zubák, Dávid Zubák (všetci NK Revúca)

Najbližšie podujatia:

28.2. (streda) - tréning pre mládež a záujemcov už od 14,30 hod. (. . . školáci majú prázdniny)

16.3. (sobota) - Zemplínska liga - finálový turnaj od 09,00 v telocvični ZŠsMŠ Zalužice

Previous Next

Vo štvrtom turnaji, ktorý sa hral 10. februára v Belej n/Cir., sa najviac darilo humenským družstvám - 1. Humenné B, 2. Humenné, 3. Zalužice A. Nedarilo sa nášmu "B" družstvu, ktoré len raz remizovalo. Nedokázalo zvíťaziť ani v sete, v ktorom viedlo už 6:1! Pred záverečným finálovým turnajom, ktorý bude 16. marca v Zalužiciach, je priebežné poradie Zempl. ligy: 1. ŠK Humenné B - 26 bodov, 2. NK Zalužice - 20 b., 3. NK Zalužice B - 15 b., 4. ŠK Humenné - 12 b., 5. Spiš Spiš. Nová Ves - 8 b., 6.-7. Belá n/Cir., Belá n/Cir. B - po 7 b.

V sobotu 17.2. sa v Humennom uskutoční Slovenský pohár mužov. Hrať tu budú aj dve naše družstvá, pričom je prihlásených 13 družstiev. Hrá sa v troch trojčlenných skupinách a jednej štvorčlennej - ŠK Humenné A, NK Zalužice A, NK Zalužice B, TEQ klub Želiezovce (okr. Levice). Začiatok je o 08,30 hod. v starej šport. hale. Naše zostavy: Zalužice A - M. Michalko, L. Lešo, P. Kora. Zalužice B - P. Tatár, S. Kohani, M. Kočiš.

Previous Next

V sobotu 27. januára sa uskutočnila konferencia Slovenskej nohejbalovej asociácie v Novom Smokovci. Z toho dôvodu sa stretol aj výbor nášho nohejbalového klubu, aby jeho členovia boli informovaní o dianí v nohejbalovom hnutí a tiež aby dohodli a upresnili činnosť klubu v najbližších mesiacoch.

Výbor NK – 30. január:

– info z konferencie SNA (19 delegátov + členovia VV SNA + hostia)

– boli vyzdvihnuté výsledky na medzinárodných podujatiach: MS žien a juniorov (mali sme tam zastúpenie aj my – G. Viňanská a P. Tatár – obidvaja získali strieborné medaily) a tiež MS mužov jogku (Kórea) – 3.miesto

– pochvala aj za niekoľko on-line prenosov

– bolo vyhodnotené Grand Prix SNA a anketa Nohejbalista roka. Grand Prix – hodnotené kluby počas roka – výsledky v dlhodobých a jednorázových súťažiach (muži a žiaci). Konečné poradie: 1. Revúca, 2. Vrbové, 3. KAC Košice, 4. Belá n/C., 5. Trebišov. My sme skončili na 9. mieste z 13 hodnote-ných klubov. Body sme získali len za žiakov. Anketa muži: Marek Hulín, ženy: Zuzka Tafsi (Gabika Viňanská 2. miesto), juniori: Igor Zubák (1.-3. miesto Zubákovci), žiaci: Oliver Kolník

– bol schválený šport. kalendár – boli síce nejaké pripomienky, ale schválil sa takto

Veľké medzinárodné podujatia v roku 2024: Majstrovstvá sveta mužov by mali byť začiatkom novembra (8.-10.) v Maďarsku (Budapešť), Pohár majstrov u nás v Martine (23.-25.8.). V júli opäť jeden medzinárodný turnaj vo Francúzsku 19.-21.7. Esterel Cup (predtým v trojiciach – teraz dvojice – pozvaní sú muži aj ženy SR).

– krátke info o kempoch – len v ČR (žiaci 1.-4.7. Vsetín, juniori 8.-11.7. Modřice)

– v hracom poriadku ostáva rozdelenie kategórií (žiaci – do 15r., juniori - do 21r.), ale bolo zmenené to, že dievčatá ešte ďalšie 2 roky môžu hrať spolu s chlapcami

– členovia SNA, ktorí nemali zaplatené členské za posledné 3 roky, tak budú musieť znova zaplatiť po 10.-€ (u nás sú to hráči ako M. Michalko, M. Brinzík, S. Kohani), dával som už robiť začiatkom roka aj ďalším trom – L. Lešo, J. Strišovský, M. Kočiš – ďalších 30.-€ + poplatky za nás a aj ďalších členov klubu – spolu platíme SNA viac než 100.-€

– povedané bolo, že určite v tomto roku budú školenia trénerov a rozhodcov – mal by to mať na starosti p. M. Kováč mladší (šéf komisie, chýbal na konferencii zo zdravotných dôvodov)

– čo sa týka dlhodobých súťaží SNL: muži 10 (východ 6 – Revúca, Tornaľa, Košice, Humenné, Belá n/C. a Trebišov), žiaci 6 (ako v minulom roku - východ 3: Trebišov, Belá n/Cir., Zalužice) a juniori 4 (Vrbové, Revúca, Belá n/Cir. a Trebišov).

 

Klubové záležitosti:

- zapojení sme do ligy žiakov - hrať by sa malo asi tak, ako v minulom roku (dlhod. súťaž – začiatok - začiatkom apríla, finále Martin 19.10.), - dospelí hrajú Zemplínsku ligu (tiež dlhodobá súťaž 5 turnajov - finále u nás – ale nie 24.2. ale až 16. marca!) Zemplínska liga: 3.2. Humenné (3. turnaj), 10.2. Belá n/Cir. (4. turnaj), finále Zalužice (16.3. sobota),

– jednorázové súťaže: muži – Slov. pohár 17.2. Humenné, M-SR mužov 3,2,1 - Košice (november), 6.4. Ružomberok (Ruža Cup), juniori – Slov. pohár aj M-SR sa budú hrať v Revúcej, Majstrovstvá SR juniorov v singloch budeme organizovať my (5.10.). So žiakmi 16.-17.11. by sme mali ísť do Sniny na M-SR 3,2 (výborné výsledky sme tu dosiahli pred dvoma rokmi – dve strieborné medaily!).

Navrhnuté bolo aj motivačné – pre trénera žiakov za dlhodobú ligu a jednorázové M-SR 3,2. Keď sme pri žiakoch: chceme usporiadať dva domáce turnaje a tradične aj kemp koncom augusta.

Muži – dva turnaje: jeden Veľkonočný 30.3. v dvojiciach a tradičný Memoriál (29. ročník) – trojice a singel – nie však v auguste ale v júli (asi týždeň alebo dva po Dňoch obce 29.-30.6., ako súčasť týchto osláv - dohodnúť so starostom).

 

Záver:

1. Zaplatiť členské SNA - do konca týždňa (Viňanský)

2. Záverečný turnaj Zemplínskej ligy – 16.3. (Kováč, Uličný – rozhodovanie, Danočko – technika + výsledky)

3. Turnaj žiakov (marec – Danočko, Uličný)

4. Veľkonočný turnaj dvojíc 30.3. - len Zalužičania – bydlisko alebo členstvo v NK (OŠK)

5. Najbližšie akcie: Zemplínska liga - 3.2. Humenné (3. turnaj), 10.2. Belá n/Cir. (4. turnaj), 16.3. finále Zalužice (5. turnaj), Slov. pohár 17.2. Humenné

Tréningy zostávajú nezmenené - každú stredu v telocvični ZŠsMŠ Zalužice

Previous Next

V prvú februárovú sobotu (3.2.) sa v Humennom odohral tretí turnaj Zemplínskej ligy. Zúčastnilo sa ho 5 družstiev – po dve z Humenného a Zalužíc a jedna trojica zo Spišskej Novej Vsi. Belá n/Cir. sa tentokrát ospravedlnila a tak nezískala žiadne body do tabuľky. Najviac sa darilo domácemu "B" mužstvu (Kubica, Novák, Mihok, Gamboš). Na 2. a 3. mieste skončili naše tímy. "B"-éčko (Miško Brinzík, Samo Kohani, Janko Strišovský, Maťo Kočiš) bolo tentokrát druhé a "Á"-čko tretie (Janík Feterik, Marián Michalko, Lukáš Lešo, Paťo Kora).

V priebežnom poradí vedie Humenné B - 19 bodov, 2. Zalužice - 16 bodov, 3. Zalužice B - 13 bodov, 4. Humenné - 7 b., 5. Spišská Nová Ves - 5 b., 6.-7. Belá n/C., Belá n/C. B - po 4 body. Štvrtý turnaj sa uskutoční v Belej N/Cir. v sobotu 10. februára. Záverečný (finálový) turnaj tohto podujatia bude v Zalužiciach 16. marca!

Previous Next

V sobotu 27. januára sa v Novom Smokovci (hotel Villa Siesta) uskutočnila konferencia Slov. nohejbalovej asociácie. Zúčastnili sa jej okrem členov výkonného výboru a niekoľkých hostí aj zástupcovia nohejbalových klubov (19 delegátov). Prejednali sa a schválili hlavné ciele a úlohy na rok 2024, športový kalendár na tento rok a zobrala sa na vedomie aj správa o hospodárení za rok 2023. "Staronovým" prezidentom sa opäť stal Ing. Miroslav Kováč.

Najbližšie podujatia:
30.1. (utorok) - zasadnutie výboru nášho klubu
31.1. (streda) - tréning
3.2. (sobota) - Zempl. liga Humenné
7.2. (streda) - tréning
10.2. (sobota) - Zempl. liga Belá n/Cir.
14.2. (streda) - tréning
17.2. (sobota) - Slov. pohár Humenné

Search